Parafia pw Św. 
Jana Chrzciciela 
w Pawłowie

„Bóg dał nam życie wieczne,
 a to życie jest w Jego Synu"

1J 5,11 ,1 List św. Jana

OGŁOSZENIA 23.06.2024r.​ XII Niedziela Zwykła 

1.Przeżywamy XII Niedzielę Zwykłą.                  

2.    Dzisiaj na zakończenie formacji Ruchu Światło-Życie Msza św. o godz. 12.00 w Parafii Świętej Rodziny w Chełmie oraz  wspólna agapa.   

3.   Dzisiaj w Wigilię Narodzin Św. Jana Chrzciciela na Cmentarzu Parafialnym wraz ks. dr Pawłem Maciągiem odprawimy Mszę św. o godz. 18.00 za wszystkich zmarłych spoczywających na Cmentarzu. A o godz. 17.15 zapraszam do wspólnej modlitwy Różańcowej za naszych zmarłych. Są kartki wypominkowe, na których wypisujemy naszych zmarłych. 

4.   W uroczystość Patrona naszej Parafii Św. Jana Chrzciciela 24 czerwca 2024r. o godz. 12.00 Msza św. Odpustowa. Przewodniczy i wygłosi Słowo Boże ks. dr Paweł Maciąg. Po procesji krótka inscenizacja z życia Bp Pawła Grabowskiego, a na zakończenie Odpustu Parafialnego przejdziemy wszyscy, aby dokonać wspólnie odsłonięcia założyciela dawnego miasteczka bp Pawła Grabowskiego – (zachęcam, aby każdy kto zechcę przeciął szarfę, proszę wziąć ze sobą nożyczki), wieczorem po raz pierwszy za nową plebania wspólna potańcówka dla wszystkich chętnych  o godz. 19.00.                            
5.W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek Narodzenia Św. Jana Chrzciciela, urocz., w piątek Św. Ireneusza, bp., dK., m., wsp. obow., w sobotę Świętych Piotra i Pawła, app., urocz. Msz św. o godz. 9.00 i 17.00. Tego dnia taca przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej – „świętopietrze” – imieniny ks. Pawła Maciąga.                             

6.     Trwają nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa po pierwszej Mszy św. o godz. 17.30 oraz na czytanki tematyczne w trakcie nabożeństw.

7.   W najbliższym tygodniu wspólny wyjazd wakacyjny do Zawoj w Beskid Żywiecki. W programie zwiedzanie ciekawych miejsc: Alwernia, Wadowice, Kalwaria Zebrzydowska, Lanckorona, Sucha Beskidzka,  Żywiec i okolice, Sanktuaria: Maków Podhalański, Rychwałd czy rekreacja oraz szlaki górskie. W terminie 25-29.06.24r. Spotkanie organizacyjne dla wyjeżdżających dzisiaj o godz. 15.00 w domu parafialnym.  Zapraszam.     

8.Dziękuję za ofiary na kościół: Wincenty Rutkowski z Józefina 500 zł, Jan Rudnik z ul. Leśnej 300 zł, bez im. za 100 zł oraz trzy doniczki kwiatów (storczyki),  jeszcze z życzeń świątecznych 100 zł, na konto parafialne 100 zł; na śmieci Elżbieta Huba z Krasnego 100 zł, Martyna Lewak  i Stanisław Zduńczuk 20 zł.                           

9.    Porządki w domu parafialnym i przed domem: Iwona Grudzińska i Dorota Żukowska  z ul. Leśnej, Alicja Oleszczyńska z ul. Lubelskiej, Alicja Rossa z Krasnego, Jan Staszczak z ul. Szkolnej koszenie na Cmentarzu i na skwerze części Gminnej, Artur Żukowski z ul. Leśnej koszenie przez cały dzień przy wszystkich zabudowaniach, kościele i skwerze przy kościelnym, koszenie przy kościele  i plebani Piotr Martyniuk z Bezku Dębińskiego, porządki przy kościele i plebani Monika i Damian Korzeniowscy, Mieczysława Kosz z wnuczką Klaudią z ul. Leśnej, Antoni Leonhard z Lublina oświetlenie przy plebani oraz przygotowanie i zamontowanie lampek przy MB Pani Pawłowskiej, przygotowanie ozdobnych uchwytów pod lampki Artur Żołnacz z Rejowca Fabrycznego, Zbigniew Andrzejewski za prace porządkowe za plebanią oraz przywiezienie kruszywa i wyrównanie przy parkingu od Krasnego, ziemia na skwer, porządki na części wewnętrznej na cmentarzu od Krasnego i wykoszenie Piotr Sołtys (prace również przy skwerze) i Krystyna Tkaczyk z Krasnego, naprawa nagłośnienia Przemysław Kloc z ul. Leśnej. Dziękuję za troskę o porządek naszych grobów, segregację śmieci. Dziękuję za dbanie o to miejsce naszym parafianom Dariusz Cymer – grabarz i Jacek Ślusarczyk – kościelny obaj  z Lechówki.     

10.    
Zostały wyzłocone obie stalle w prezbiterium. Wykonał Pan Kazimierz Kaszuba z Chełma z Panem Przemysławem. Całość zapłaconej kwoty to 19 000 zł oraz brakujące elementy przy tabernakulum przy ołtarzu MB Pani Pawłowskiej tzw. żabki w kwocie 300 zł.    

11. 
    Zapraszam do zakupu tygodników katolickich.

12.   Dziękuję za posprzątanie świątyni mieszkańcom z ul. Szkolnej oraz ofiarę na kwiaty 120 zł. W najbliższą sobotę zapraszam kolejne rodziny z ul. Szkolnej na godz. 10.00.

13.    Intencje i ogłoszenia są napisane i wywieszone na tablicach ogłoszeń przed świątynią i w internecie.