Parafia pw Św. 
Jana Chrzciciela 
w Pawłowie

„Bóg dał nam życie wieczne,
 a to życie jest w Jego Synu"

1J 5,11 ,1 List św. Jana

OGŁOSZENIA 18.02.2024r.​ I Niedziela Wielkiego Postu

1.Przeżywamy I Niedzielę Wielkiego Postu. Za tydzień Niedziela „Ad gentes”. Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami – puszka na misje.             

2.   Dzisiaj o godz. 16.00 spotkanie formacyjne  dla rodzin w Ruchu Światło- Życie w gałęzi Domowego Kościoła. W przyszłą niedzielę o godz. 14.30 spotkanie dla dzieci z Ruchu Światło-Życie - Dzieci Boże wraz z rodzicami, a godz. 16.30 dla małżeństw, które zechcą spotkać się i zapoznać z  charyzmatem Ruchu Światło-Życie. Zapraszam.                    

3.     W ubiegłą niedzielę obchodziliśmy Światowy Dzień Chorego. Na każdej Mszy św. był udzielany sakrament namaszczenia chorych. Przyjęło ten dar   112 osób.                          

4.W najbliższy wtorek w domu parafialnym spotkanie Rady Duszpasterskiej   o godz. 15.30.                        

5.     . Zostaną zabrane trzy kontenery na śmiecie. W to miejsce będą stały małe (big bagki) po cztery przy każdym wjeździe, gdzie należy sortować i wrzucać właściwą frakcję. Koszt aktualny za wywóz śmieci wzrósł z 1080 zł na 1800 zł, wynajem kontenerów z 300 zł na 600 zł – (stąd nowa forma zagospodarowania odpadów). Bardzo proszę o wrzucanie w odpowiednie pojemniki. Będą stosowne opisy. Szukamy chętne osoby do segregacji śmieci. Dziękuję za prace na cmentarzu: Wiesław Dudek i Krzysztof Bobrowski.                    
       
6.   Trwa Okres Wielkiego Postu. W najbliższy piątek  nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 16.00 poprowadzi Rada Duszpasterska, a w przyszły piątek dzieci i młodzież - (schola, ministranci, Oaza Dzieci Bożych), 01 marca - Akcja Katolicka i Margaretka, 08 marca - Domowy Kościół, 15 marca - Róże Różańcowe Rodziców.  W każdą niedzielę o godz. 8.30 Nabożeństwo Gorzkich Żali z wystawieniem Najświętszego Sakramentu.                     

7.  W Wielkim Poście tradycyjnie IV edycja Ekstremalnej Drogi Krzyżowej po naszej Parafii. Odbędzie się z 15 na 16 marca o godz. 19.00 Mszą św. przy ołtarzu MB Pani Pawłowskiej; Rekolekcje Wielkopostne 22-24 marca poprowadzi o. Michał Śliż dominikanin z Tarnobrzega.                       

8.      Dziękuję za ofiarę na kościół: bezimiennie za 100 zł.                 

9.   Dziękuję Paniom za dbanie o dom parafialny: Wioletta Raszyńska, Katarzyna Bedlińska, Emilia Ciechomska, Teresa Kiejda, Iwona Grudzińska, Alicja Rossa – (także za przygotowanie dekoracji wielkopostnej przy głównym ołtarzu – również Paniom  w kaplicach) oraz osobom bezimiennie.                  
10.      Do nabycia prasa katolicka. Gość Extra – Wielki Post z Pasją.
11.
     ​  Dziękuję za posprzątanie świątyni mieszkańcom z Krasne Kolonia. W najbliższą sobotę zapraszam kolejne rodziny  na  godz. 8.00.
12.     Intencje i ogłoszenia są napisane i wywieszone na tablicach ogłoszeń przed świątynią i w internecie.