Parafia pw Św. 
Jana Chrzciciela 
w Pawłowie

„Bóg dał nam życie wieczne,
 a to życie jest w Jego Synu"

1J 5,11 ,1 List św. Jana

OGŁOSZENIA 26.11.2023r.​ Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

1.Przeżywamy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Święto patronalne naszej Akcji Katolickiej. To jednocześnie ostania niedziela Roku Liturgicznego. Dzisiaj puszka na pomoc osobom bezdomnym.      

2.   W tym tygodniu obchodzimy: w czwartek Św. Andrzeja, AP., święto. Również pierwszy piątek, sobota i niedziela miesiąca. W piątek i sobotę spowiedź św. przed Mszami św. oraz nabożeństwa. W niedzielę zmiana Tajemnic Różańcowych Rodziców. Zapraszam.            

3.Trwa wspólny Różaniec Św. w intencji naszych zmarłych. Kończymy wspólną modlitwę za zmarłych w czwartek. Zapraszam.                

4.W przyszłą I Niedzielę Adwentu na Mszy św. o godz. 9.00 poświęcenie zostaną opłatki – (ofiary na dozłocenie ołtarza Matki Bożej Pani Pawłowskiej) oraz świece Caritas. Będę prosił o pomoc naszą Radę Duszpasterską, Wspólnoty, Sołtysów i chętnych do pomocy. Można nabyć kalendarze Maryjne w zakrystii.              

5.     Od 04 grudnia tradycyjnie o godz. 6.00 Roraty ku czci Najświętszej Maryj Panny zapraszam tradycyjnie wszystkich do uczestnictwa, a dzieci i młodzież po Mszy św. na wspólne śniadanie.         
       
6.   W imieniu Komitetu Społecznego dla Pawłowa zwracam się z uprzejmą prośbą o wsparcie idei ratowania zabytków na Cmentarzu Parafialnym w Pawłowie. W ramach podjętej inicjatywy „OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA” dnia 10 grudnia 2023r. w Gminnym Ośrodku Kultury im. Ryszarda Kapuścińskiego w Pawłowie odbędzie się świąteczna loteria fantowa bliższe informacje podam w późniejszym terminie. W związku z loterią zwracam się z prośbą o przynoszenie fantów na loterię do zakrystii albo na plebanie przed Różańcem Św. za zamarłych do godz. 16.00 albo po 18.30. Zbiórka trwa do 03 grudnia 2023r. Zapraszam.             

7.Duszpasterstwo Młodzieży Chełm zaprasza młodych do uczestnictwa w III Chełmskich obchodach Światowego Dnia Młodzieży 26 listopada w kościele pw. Chrystusa Odkupiciela w Chełmie. W planie o godz. 17.00 Msza św. pod przewodnictwem Bp-a Adama Baba i uwielbienie z Chadek Gospel Choir. Szczegóły na plakacie.             

8.    Dziękuję za prace przy kościele i domu parafialnym: za zgrabienie liści przy kościele i wywiezienie: Iwona Grudzińska, Artur Żukowski, Wiesław Dudek, Marcin Kozieł wszyscy z Pawłowa; w domu parafialnym: Katarzyna Dziewulska, Katarzyna Bedlińska, Emilia Ciechomska, Iwona Grudzińska, Alicja Rossa oraz - (bez im). Nasze dotychczasowe nagłośnienie ostatecznie przestało działać. Na ten moment użyczył nam Pan Krzysztof Piskorz z Józefina wzmacniacza i wraz z Panem Przemysław Klocem z Pawłowa uruchomili nagłośnienie. Dziękuję.         

9.   Ofiary na kościół: Helena Zamłynna z Krasne Olendry 220 zł, Lucyna Kurzepa z Rejowca Fabrycznego 100 zł, Anita Świąder z Rejowca Fabrycznego 50 zł, Jolanta Lipińska z Lublina 50 zł; na śmieci na cmentarzu: mieszkańcy z Krasne 710 zł oraz na konto parafialne 2000 zł. Bóg zapłać.        

10. Do nabycia prasa katolicka.        

11.  Dziękuję za posprzątanie świątyni mieszkańcom z Józefina oraz ofiarę na kwiaty 80 zł; kwiaty do MB Pani Pawłowskiej dar Akcji Katolickiej. W przyszłą sobotę zapraszam do sprzątania kolejne rodziny z Józefina na godz. 8.00.  

12. Intencje i ogłoszenia są napisane i wywieszone na tablicach ogłoszeń przed świątynią i w internecie.